logo-bip   

Informacja

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaśle poszukuje osób chętnych do świadczenia usług wolontarystycznych. Panująca epidemia COVID -19 sprawiła, że w najtrudniejszej sytuacji znalazły się osoby starsze, samotne bądź z niepełnosprawnościami, które ze względu na ryzyko zakażenia nie opuszczają swoich domów, w związku z czym mają problemy z wykonywaniem codziennych czynności takich jak: zrobienie zakupów, zrealizowanie recept, wyprowadzenie psa, czy też załatwienie spraw, które wymagają wyjścia z domu.

Osoby zainteresowane włączeniem  się w pomoc skierowaną w szczególności do osób starszych, mogą zgłaszać się do Koordynatora wolontariatu pod numer telefonu:  600 993 317 w godzinach od 7.30 do 15.30 od poniedziałku do piątku oraz do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jaśle w godzinach jego pracy tj. pon. 7.30 -17.00, wt.- czw. 7.30 –15.30 pod numer telefonu 13 446 43 28  lub też po wcześniejszym umówieniu z Koordynatorem wolontariatu bezpośrednio w siedzibie Ośrodka przy ul. Szkolnej 25 .

Informujemy, że od stycznia 2021 roku Miasto Jasło przystąpiło do realizacji nowej edycji Programu Ministra Rodziny i Polityki Społecznej skierowanego do seniorów w związku z panującą pandemią pn. „Wspieraj Seniora”. Osoby zainteresowane pełnieniem funkcji wolontariatu w ramach ww. Programu na rzecz seniorów z terenu Miasta Jasła powinny uzupełnić formularz zgłoszenia za pośrednictwem strony internetowej www.wspierajseniora.pl . Zaangażowanie wolontariuszy pozwoli nam efektywniej realizować program oraz wesprzeć tych, którzy liczą na naszą pomoc.

Nie bójmy się pomagać!

Projekt i realizacja - zatorski.eu - profesjonalne strony internetowe dla biznesu - Powered by WordPress