logo-bip   

„Aktywny senior w domu”

Serdecznie zapraszamy wszystkich naszych Seniorów do skorzystania z programu profilaktycznego Krajowej Izby Fizjoterapeutów i Ministerstwa Zdrowia „Aktywny senior w domu”.

Ministerstwo Zdrowia oraz Główny Inspektor Sanitarny, w związku z wprowadzonym stanem epidemii, zalecają seniorom, żeby nie przebywali w miejscach publicznych, aby uniknąć zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Jednak już kilka dni bez ruchu, może spowodować trudne do odwrócenia konsekwencje dla całego organizmu, dlatego Krajowa Izba Fizjoterapeutów i Ministerstwo Zdrowia przygotowały program profilaktyczny „Aktywny senior w domu.”

Jest to zestaw kilkunastu bezpiecznych ćwiczeń, które seniorzy mogą wykonać w domu. Ćwiczenia są łatwe do wykonania dla każdego i nie wymagają specjalistycznego sprzętu, tylko zwykłych przedmiotów np. krzesło czy parapet. Ćwiczenia zostały przygotowane przez fizjoterapeutów, na co dzień pracujących
z pacjentami geriatrycznymi, neurologicznymi czy kardiologicznymi.

Publikowane są na specjalnej stronie internetowej pod adresem https://www.fizjoterapiaporusza.pl  (zakładka Ćwiczenia i programy – Dla Seniorów) oraz na You Tubie Ministerstwa Zdrowia.

Na podanych stronach znajdują się filmiki z ćwiczeniami wraz z komentarzem eksperta oraz wskazówkami dotyczącymi liczby powtórzeń czy tempa. Cała seria kilkunastu filmów jest dostępna dla każdego i bezpłatnie.

Kochani, ćwiczenia nie tylko utrzymają nas w dobrej formie, ale naładują pozytywną energią 😊😊 – do dzieła! 😊

Pamiętajmy motto profesora Degii, prekursora polskiej rehabilitacji:

„Ruch może zastąpić każde lekarstwo, ale żadne lekarstwo nie zastąpi ruchu”. 😊

Projekt i realizacja - zatorski.eu - profesjonalne strony internetowe dla biznesu - Powered by WordPress