logo-bip   

Seniorzy z radością rozwijają swoje zainteresowania…

W miesiącu styczniu w ramach terapii zajęciowej Seniorzy wzięli udział w różnorodnych formach terapii. Uczestniczyli w zajęciach, w trakcie których usprawniali funkcje manualne i rozwijali zmysł estetyczny wykonując ozdoby z papieru oraz różne przedmioty dekoracyjne. Panie terapeutki wprowadziły uczestników w tajniki arteterapii robiąc wspólnie z nimi piękne papierowe, „śnieżne” gwiazdy, które następnie stały się ozdobą naszego domu. Podczas zajęć powstały również kolorowe serduszka z masy porcelanowej zdobione metodą decoupage oraz figurki z masy solnej oraz róże z juty.

Świetną okazją do integracji, a także do kultywowania tradycji obchodów Świąt Bożego Narodzenia był wspólny śpiew kolęd podczas zajęć muzykoterapii. Wrażliwość muzyczną, a także sprawność ruchową Seniorzy mogli rozwijać podczas zajęć choreoterapii.

Zajęcia terapeutyczne w DDP są też doskonałą okazją do wspólnych rozmów, zawierania nowych znajomości i wymiany doświadczeń w różnych dziadzinach. Nasze spotkania w DDP umilają często smakołyki przygotowane podczas zajęć kulinarnych.

Projekt i realizacja - zatorski.eu - profesjonalne strony internetowe dla biznesu - Powered by WordPress