logo-bip   

04.09.2018 Prelekcja na temat: „Cukrzyca – objawy, leczenie, dieta i pielęgnacja stóp”

We wtorek 04.09.2018 r. Seniorów Dziennego Domu Pomocy w Jaśle odwiedziła Pani Renata Ostalecka – pielęgniarka, pracująca na oddziale wewnętrznym Szpitala Specjalistycznego w Jaśle.

Tematem spotkania była cukrzyca – ciężka i podstępna choroba, o której warto wiedzieć jak najwięcej, by dzięki temu, w odpowiednim czasie właściwie zareagować i zadbać o zdrowie. Spotkanie było bardzo ciekawe, Pani Renata przybliżyła słuchaczom takie zagadnienia jak: dieta oraz pielęgnacja dłoni i stóp. Seniorzy dowiedzieli się jaka jest różnica pomiędzy cukrzycą typu I a cukrzycą typu II, jak ważna jest właściwa dieta i na czym polega odżywianie chorych na tę chorobę, jak jest ono istotne. Pani Renata wytłumaczyła jakie są objawy cukrzycy i jak wyglądają preferowane formy leczenia tej choroby, które są niezbędne, by można było zapobiec ewentualnym powikłaniom, mogącym okazać się poważnym zagrożeniem dla naszego zdrowia.

Prelekcja spotkała się z ogromnym zainteresowaniem ze strony Seniorów, którzy wyrazili chęć ponownego spotkania z panią Renatą. Mamy więc nadzieję, że niebawem odwiedzi nas ona ponownie.

Projekt i realizacja - zatorski.eu - profesjonalne strony internetowe dla biznesu - Powered by WordPress